🌍У зв’язку з війною багато людей виїхало за кордон й тривале їх перебування стало причиною розлучень. Якщо ж з часом виникає бажання знову укласти шлюб, то для цього потрібні будуть докази про розірвання попереднього.
📌Розділом IV “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану ” від 01.10.2010 року визначено, що належними документами, що засвідчують розірвання шлюбу є рішення суду або свідоцтво про розірвання шлюбу, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану (далі – ДРАЦС).
В свою чергу, варто зауважити, що рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу ДРАЦС за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відповідної відмітки.
З огляду на це, судові рішення, які вступили в законну силу після 27 липня 2010 року, не передбачають отримання свідоцтва про розірвання шлюбу в органах ДРАЦС.
❓Що ж робити, якщо в більшості країн належним документом визнається лише свідоцтво про розірвання шлюбу?
✅На прохання заявника для підтвердження наявності відмітки про розірвання шлюбу у відповідному актовому записі, може бути отримано витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
❗Варто нагадати, що для легалізації документу за кордоном, він повинен бути апостильований та перекладений на мову відповідної країни.
Рекомендовані статті
-
Особливості розлучення під час війни
22.09.2023 -
Розлучення, якщо обоє за кордоном
13.09.2023 -
Розірвання шлюбу укладеного за кордоном
28.02.2023