Існують випадки, коли один з батьків добровільно погоджується сплачувати аліменти.
Добровільно сплачувати аліменти можна в 2 способи:
✅На підставі заяви самого платинка аліментів.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 Сімейного кодексу один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.
‼️Дана заява може бути відкликана заявником будь коли.
Тобто в такому разі, планик аліментів має змогу добровільно подати заяву (для прикладу за місцем роботи), вказати розмір та період відрахування аліментів, та за власною ініціативою сплачувати аліменти.
✅На підставі нотаріально-посвідченого договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 189 Сімейного кодексу батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати.
Такий договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.📑
У разі невиконання одним із батьків свого обов’язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
🧑🏼⚖️Таким чином, законодавством передбачено добровільні способи виконання одним із батьків свого обов’язку щодо утримання дитини. І якщо такий обов’язок виконується одним із батьків належним чином, то у вас відсутня необхідність звертатись до суду із вимогою про стягнення аліментів.