Поширеним залишається питання, як розірвати шлюб, якщо інший з подружжя знаходиться на окупованій території ⁉️
Верховний Суд та Вища Рада Правосуддя ураховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану змінює територіальну підсудність судових справ📌
На офіційному веб-сайті Верховного Суду можливо ознайомитись із переліком судів, територіальну підсудність яких було змінено🔁у зв’язку з неможливістю здійснювати правосуддя чи в подальшому відновлено.
Розділ Громадянам➡️Розпорядження про визначення територіальної підсудності справ
Разом з тим, щодо особи, яка перебуває на окупованій території про дату, час і місце судового засідання у справі повідомляється через оголошення📋на офіційному веб-сайті судової влади України.
З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим✉️
Про винесення рішення📄⚖️також повідомляється шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади.
Вищезазначене передбачено ст. 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»📑
Таким чином, перебування іншого з подружжя на окупованій території не перешкоджає розірванню шлюбу, адже загалом примушування до шлюбу заборонено законодавством, а тому ви маєте право звертатися до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу, оскільки перебування в шлюбі суперечить вашим інтересам і суд не може примусити перебувати у шлюбі, тому це є підставою розірвання шлюбу за вашою ініціативою.