Якщо ви вважаєте, що розлучитись, коли чоловік чи дружина категорично проти цього не можливо, то ви – помиляєтесь. ❌
Відповідно до ст.51 Конституції України та ч.1ст.24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. 🙅🏼
Таким чином, для розірвання шлюбу достатньо волевиявлення лише однієї сторони.
Разом з цим, варто розуміти, що судовий процес в такій ситуації дещо відрізняється від випадку, коли обоє з подружжя згодні на розлучення
Зокрема, строк розгляду вашої справи збільшується.
Зазвичай, інший з подружжя, тобто відповідач ⬇️
🔘не з’являється в судові засідання і суд призначає друге, а інколи трете судове засідання.
🔘зловживає своїми процесуальними правами та затягує судовий процес.
Категорична незгода одного з подружжя на розлучення може стати причиною надання часу для примирення який відповідно до ч. 7 ст. 240 ЦПК України триває від 1-6 місяців.
👩🏼⚖️Якщо після завершення цього строку буде встановлено, що збереження сім’ї неможливе, суд приймає рішення про розірвання шлюбу.
🔖Підсумовуючи вищевикладене слід зазначити, що примушування до шлюбу заборонено законодавством, а тому ви маєте право звертатися до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу незалежно від того, чи проти ваш чоловік/дружина.
‼️Оскільки перебування в шлюбі суперечить вашим інтересам і суд не може примусити перебувати у шлюбі, тому це є підставою розірвання шлюбу за вашою ініціативою.