Донедавна в Україні розлучення під час вагітності здебільшого засуджується суспільством, навіть якщо у одного з партнерів є об’єктивні причини на цей крок. Проте, сьогодні розірвати шлюб в даному положенні можна, але процедура дещо ускладнена.
Як розлучитися вагітній жінці в Україні?
Офіційно розлучитися можна через РАЦС або суд. До РАЦСу подають заяву пари, які не виховують спільних дітей та не мають майнових суперечок. У всіх інших випадках слід звертатися до суду. Жінка може подати на розлучення через наступні підстави:
- вагітність поза шлюбом;
- перебування чоловіка в місцях позбавлення волі;
- визнання чоловіка недієздатним або зниклим безвісті.
Якщо вагітна жінка виступає проти розлучення, заява на розлучення може бути відхилена.
Коли чоловік може подати на розлучення?
Чоловіки можуть подати на розлучення у разі, якщо вони не є біологічними батьками дитини. Але і в цьому випадку доведеться надати низку доказів, також буде враховуватися наявність старших спільних дітей, сумісного майна чи бізнесу. Процес доволі складний і потребує допомоги фахівця.
Розірвання шлюбу за допомогою адвоката
Щоб розлучення під час вагітності пройшло швидко та комфортно, зверніться до сімейного юриста «Макмел». Наші фахівці ретельно проаналізують ситуацію і будуть супроводжувати клієнта протягом усього процесу. Для початку шлюборозлучного процесу необхідно зібрати всі необхідні документи, подати заяву на розлучення та сплатити державне мито.
Рекомендовані статті
-
Як розірвати шлюб подружжю без дітей
20.09.2023 -
Розлучення через РАЦС чи суд, що обрати
20.09.2023 -
Розірвання шлюбу під час вагітності
08.08.2023